ImapCopy czyli sposób na szybką migrację poczty między serwerami

Poniższy poradnik opisuje instalację bardzo prostego programu jakim jest ImapCopy dzięki któremu dokonamy migracji poczty z jednego serwera na drugi.

Zaczynajmy jest to niezmiernie proste.


Instalacja ImapCopy
ImapCopy jest dostępny w repozytorium debiania / ubuntu. Jego instalacja jest prosta i sprowadza się do wydania jednego polecenia:

Konfiguracja

Klik konfiguracyjny znajdziemy w katalogu:

Edytujemy plik o nazwie:ImapCopy.cfg

Edytujemy plik następująco:

Przechodzimy na sam dół pliku i konfigurujemy skrzynkę do przeniesienia.

Aby wytestować czy wszystko jest dobrze skonfigurowane uruchamiamy program imapcopy w katalogu gdzie zapisaliśmy nasz plik konfiguracyjny.

skrypt uruchomi się i sprawdzi dostępność i poprawność danych do logowania.
aby zacząć migrować skrzynkę wykonujemy polecenie:

Problem z SSL – stunel
Problem występuje kiedy chcemy skopiować maile z szyfrowaniem przez SSL / TLS. Rozwiązaniem tego problemu jest tunelowanie ruchu z portów

Instalujemy oraz uruchamiamy dwa polecenia na oddzielnych konsolach. Tak aby działały cały czas podczas naszego kopiowania maili.

Instalujemy wymagane paczki:

Po uruchomieniu powyższych poleceń w oddzielnych terminalach trzeba zaktualizować nasz plik konfiguracyjny imapcopy.cfg.

Wskazujemy w nim aby serwery źródłowe i docelowe znajdowały się na naszym localhoscie. Cały ruch który dzieki stunnel jest przekierowany z adresu 127.0.0.1:1143 na adres imap.source.net:993 po ustanowieniu już połączenia szyfrowanego.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, abygo ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.