Ranking firm hostingowych

Zaczynając swoją przygodę z pierwszą stroną internetową bardzo często zastanawiamy się od czego zacząć, no a więc najważniejsza jest domena jest to nasz adres rozpoznawczy, nasza wizytówka pod którą będziemy rozpoznawani przez innych. O domenach napiszę trochę później dziś zajmiemy się hostingiem.

Na początek zadajmy sobie pytanie co to jest hosting, dla niektórych hosting to wciąż magiczne pojęcie nawet wtedy, kiedy dowiadują się, co się za nim kryje.

Wszystkie strony internetowe działają ciągle, od rana do wieczora. Jeśli serwis www zostanie umieszczony na twoim komputerze domowym czy firmowym, gdyby został wyłączony na noc, nikt nie mógłby takiej strony zobaczyć. Dlatego właśnie wynajmuje się miejsce na komputerach, które pracują przez całą dobę, i tam umieszcza stronę internetową. Wówczas niezależnie od pory dnia czy nocy każdy może ją odwiedzić, przeglądać i swobodnie z niej korzystać. Taki komputer to serwer, a usługę, polegająca na udostępnianiu na nim miejsca i zasobów, określa się właśnie mianem hostingu.

Postanowiłem przetestować Wiele firm hostingowych aby wycisnąć z nich wszystkich top3 najlepszych firm hostingowych na każdą kieszeń.

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena więc każdy może się z nią nie zgodzić.

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych hostingów.

 

 

#1 Hostmark.pl Szybki, i TANI hosting z rewelacyjną obsługą klienta.

HostMark ma wszystko, co powinien mieć dobry i tani hosting. Niskie ceny (od 123 zł brutto / rok), przyzwoite parametry techniczne i szybką, konkretną obsługę klienta.

HostMark.pl oferuje 7-dniowy bezpłatny okres testowy, w którym możemy przetestować dokładnie hosting.

W hostmark poczułem się jak w domu, nie jestem tam kolejnym numerem w bazie danych który zostawia pieniądze a stałem się częścią rodziny ze względu na indywidualne podejście do każdej sprawy . Hostmark oferuje pomoc zarówno poprzez e-mail jak i telefon co jest ogromnym atutem gdzie można porozmawiać z żywym człowiekiem i przedstawić problem własnymi słowami. Warto dodać iż firma oferuje 24 godzinne wsparcie techniczne, więc gdy zdarzy się jakiś kłopot nie ważne o której godzinie nie zostaniemy z nim sami.

Sprawdziłem to dokładnie, napisałem do nich maila o godzinie 2:30 w nocy odpowiedź otrzymałem po 4 minutach tak dobrze słyszysz po 4 minutach odpisał mi człowiek z rozwiązaniem problemu jest to chyba rekord. Widać że nie ma tam ściemy a pomoc jest świadczona 24/7/365

W hostmark.pl kupimy cały komplet usług, domenę, serwer, certyfikat ssl. Czyli wszystko co potrzeba do prowadzenia strony internetowej w sieci. Firma nie stosuje żadnych haczyków typu pierwszy rok taniej a w kolejnym roku koszt roście trzykrotnie wręcz odwrotnie przy dłuższych okresach płatności można się dogadać z ceną jak i również otrzymać 1-2 miesiące gratis.

Firma hostmark stawia na najnowsze technologie. Wszystkie serwery pracują na dyskach SSD NVMe, które są 11x szybsze od standardowych dysków SSD.

Serwery oparte są o LiteSpeed, który jest nawet do 75x bardziej wydajny od popularnych serwerów Apache czy Nginx. Dodatkowo do dyspozycji klientów są serwery Redis i Memcached, których włączenie i ustawienie powoduje wzrost szybkości dynamicznych stron WWW, ograniczając liczbę zapytań do baz danych.

HostMark domyślnie zabezpiecza naszą pocztę za pomocą rekordu SPF, DKIM, i DMARC.

Kopie zapasowe w HostMark.pl wykonywane są co 24 godziny w godzinach nocnych. Hosting przechowuje backupy wszystkich danych na koncie (plików, baz danych, skrzynek e-mail) przez 7 dni. Żeby przywrócić kopię trzeba co prawda napisać do wsparcia technicznego ale jak już to zrobimy firma przywraca kopię praktycznie błyskawicznie sprawdziłem to! czas po jakim moja kopia została przywrócona to 9 minut.

HostMark oferuje i wpiera bezpłatne certyfikaty SSL wydawane przez Let’s Encrypt. W dzisiejszych czasach to już standard.

HostMark znajdziemy automatyczny instalator aplikacji (autoinstalator) takich jak np. WordPress, Joomla, Magento czy Prestashop, który pozwala na uruchomienie np. Bloga na WordPressie za pomocą kilku kliknięć w panelu i podaniu kilku ustawień. Wszystko to, bez konieczności tworzenia bazy danych i innych męczących zajęć. Klik i po kilku chwilach nasz bug, sklep, CRM czy inne narzędzie jest zainstalowane.

Kod rabatowy HostMark -50%

Firma HostMark przygotowała indywidualny kod rabatowy -50% dla wszystkich czytelników strony SerwerWEB.pl na pierwszą płatność.

Aby skorzystać z rabatu, podczas zamawiania hostingu, znajdź pole „Wpisz posiadany kod promocyjny” , wpisz kod serwerweb i kliknij przycisk „Sprawdź kod >>”. Zniżka zostanie naliczona automatycznie.

Zalety

 • Dyski SSD NVMe (11x szybsze od SSD)
 • Serwer LiteSpeed (do 75x szybciej + HTTP/2 i HTTP/3)
 • Redis i Memcached dla szybszego działania
 • Bardzo niskie ceny (od 100 zł netto za rok!)
 • Darmowa domena przy zakupie na min. 2 lata

Wady

Na obecną chwilę brak jak się coś pojawi zaktualizuję tą informację.

#2 Zenboxhosting „bez zmartwień”

Zenbox.pl to hosting trochę inny niż wszystkie. Plany hostingowe tej firmy zależne są od ilości użytkowników na stronie (rozliczamy się za odwiedziny) w miesiącu. Mamy więc plany 10k (do 10 tys. użytkowników), 25k, oraz 50k.

Koszt najmniejszego pakietu to niestety aż 344.40 / rocznie brutto. a więc całkiem sporo. Co prawda możemy zakupić hosting w rozliczeniu miesięcznym jednak to już kompletnie się nie opłaca ponieważ koszt miesięczny to aż 49.20 / brutto!!!

Zenbox.pl oferuje 14-dniowy bezpłatny okres testowy, w którym możemy przetestować dokładnie hosting.

Zenbox daje 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, gdybyśmy chcieli zrezygnować.

Przenosząc się od konkurencji można liczyć nawet na 9 miesięcy korzystania z hostingu za darmo.

Zenbox oferuje wsparcie techniczne w systemie 24/7 /365 a więc o każdej godzinie i każdego dnia możemy liczyć na pomoc.

Firma nie oferuje kontaktu telefonicznego jedynie e-mail czy to źle? raczej nie w przypadku gdy przez e-mail jesteśmy w stanie szybko wszystko załatwić, chociaż miło było by porozmawiać z człowiekiem i przedstawić problem własnymi słowami.

Sprawdziłem to dokładnie, napisałem do nich maila pierwszą odpowiedź otrzymałem po około 1h od napisania zgłoszenia. Nie jest źle ale mogło by być lepiej.

Serwery w zenbox .pl oparte są o LiteSpeed, który jest nawet do 75x bardziej wydajny od popularnych serwerów Apache czy Nginx. Dodatkowo do dyspozycji klientów są serwery Redis (w cenie, od pakietów 25k w górę) i Memcached (za dodatkową opłatą) których włączenie i ustawienie powoduje wzrost szybkości dynamicznych stron WWW, ograniczając liczbę zapytań do baz danych.

Zenbox działa na dyskach typu SSD. Są one znacznie szybsze od starych i poczciwych dysków talerzowych (HDD), ale nie są też najszybszymi dyskami używanymi w hostingach (jak SSD NVMe).

Przechodzimy do tematu jednego z najważniejszych czyli kopie zapasowe i tutaj zenbox ma się czym pochwalić jest to chyba jedyna firma hostingowa która oferuje tak bogaty backup.

Kopie zapasowe w Zenbox wykonywane są 4 razy dziennie. Firma tworzy backup plików, baz danych i poczty co 6 godzin.

Kopie przechowywane i archiwizowane przez 7 dni. Całość możemy przywrócić z poziomu panelu klienta, masz do nich dostęp i możesz w każdej chwili przywrócić wybraną z kopii.

Podczas moich testów nie wystąpiły jakiekolwiek problemy działania usługi. Strona testowa wczytywała się błyskawicznie. Żaden z testowanych skryptów nie stwarzał żadnych kłopotów i działał tak jak powinien. Podczas testów nie miałem żadnego kłopotu z wydajnością.

Zenbox.pl to świetny hosting z rozliczeniem nie za zasoby a za unikalnych użytkowników jeśli szukasz takiego rozwiązania koniecznie zajrzyj do nich.

Zalety

 • Kopie zapasowe co 6 godzin (!)
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • do 9 miesięcy hostingu za darmo przy przenoszeniu
 • Rozbudowana baza wiedzy

Wady

 • najmniejszy pakiet od 344zł
 • Brak Redis w najtańszym planie
 • Limit plików na koncie hostingowym

#3 Dhosting.pl – Elastyczny web hosting

dhosting.pl ma w swojej ofercie… 1 plan hostingu www. Ale nie byle jaki! Elastyczny Web Hosting sam dopasowuje się do potrzeb klienta. W swojej najskromniejszej odsłonie gwarantuje 50 GB przestrzeni (dyski SSD), 1 GHz CPU i 1 GB pamięci RAM. Ponadto dhosting.pl zapewnia m.in. nielimitowaną liczbę domen, bazy MySQL i adresy e-mail. Koszt pakietu to za 246 zł brutto w skali roku.

Od niedawna – jako odpowiedź na obecną sytuację panującą na rynku – firma umożliwia zakup Elastycznego Web Hostingu za 23,30 zł netto miesięcznie (28,66 zł brutto).

dhosting.pl oferuje 14-dniowy bezpłatny okres testowy, w którym możemy przetestować dokładnie hosting

W dhosting.pl serwery automatycznie dopasują się do warunków i działają niezależnie od obciążenia. Maksymalnie można dostosować pakiet 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD! Firma dba także o wydajność swojego hostingu. Wspiera więc SSH, PHP 7.4 oraz LiteSpeed. Ze względu na swoją elastyczną naturę, w dhosting.pl rozliczenia przebiegają w systemie prepaid – doładowuje się saldo, z którego pobierane są środki na bieżące potrzeby.

Jeśli chodzi o szybkość samego hostingu dhosting.pl to tu zaczynają się schody.

O ile skrypt wordpress z lscache działa świetnie o tyle inne skrypty już nie koniecznie. Ładowanie strony na wordpress zajmowało serwerowi około 1sekundy. Jest to wynik dobry, tyle samo zajmowało to opisywanym wcześniejszym hostingom zarówno hostmark.pl czy zenbox.pl

Problemy zaczęły się gdy testowałem wydajność skryptu Nextcloud w Hostmark.pl skrypt wczytywał się w granicach 1-3 sekundy, zenbox.pl zajmowało to 3-5 sekund co również nie jest złym wynikiem DHosting ładował ten skrypt pomiędzy 10 a 30 sekund !!! Kompletnie nie mam pojęcia powodowało tak długi czas odpowiedzi ale jest on ogromy.

Dodam tylko że żaden z parametrów podstawowych nie został przekroczony.

Wszystkie standardowe opcje e-mail hostingu, takie jak usługa catch-all, aliasy, przekierowania czy autorespondery e-mail są w dhosting dostępne bezpośrednio z poziomu panelu. Tak samo, jak biała/czarna lista adresów e-mail i podstawowe filtry antyspamowe.

Kopie zapasowe w dhosting wykonywane są co 24h, czyli raz na dobę. I to jest OK. Gorzej, że hosting przechowuje tylko 3 ostatnie kopie zapasowe, więc w przypadku jakiejś awarii czy problemów na stronie, lepiej zareagować szybko, bo po 72 godzinach stracimy kopię zapasową plików.

Warto też pamiętać o tym, że kopia poczty przechowywana jest tylko przez 24 godziny.

Dhosting podobnie jak zenbox.pl daje możliwość przywrócenia kopii z poziomu panelu klienta, masz do nich dostęp i możesz w każdej chwili przywrócić wybraną z kopii.

dPanel – bo tak nazywa się panel zarządzania hostingiem w dhosting, to autorskie rozwiązanie firmy, działa naprawdę fajnie wszystko znajdziemy bez najmniejszego problemu, całość działa szybko i wygodnie.

W panelu zarządzania hostingiem znajdziemy też integrację z usługą Cloudflare, która działa bardzo dobrze. Uruchomienie Cloudflare sprowadza się do kilku kliknięć w panelu zarządzania oraz późniejszej zmiany rekordów DNS. Z poziomu panelu można później jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć ochronę przed DDoS.

Biuro Obsługi Klienta dhosting.pl działa całą dobę i odpowiada 7 dni w tygodniu.

Zalety:

 • Elastyczne skalowanie zasobów (aż do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD)
 • Serwer Redis
 • Integracja z usługą Cloudflare
 • Wygodny, intuicyjny panel zarządzania hostingiem

Wady:

 • Nieaktualne wersje PHP i MySQL
 • Kopie zapasowe tylko z 3 ostatnich dni (poczta z 24h)
 • Problemy z wydajnością skryptów innych niż wordpress

Jesteś firmą hostingową i chciałbyś znaleźć się w naszym rankingu dając również rabat dla czytelników bloga?

Daj nam znać przez zakładkę kontakt, chętnie przetestujemy twoje usługi i podzielimy się spostrzeżeniami z czytelnikami serwerweb.pl

Artykuł nie powstał przy współpracy z żadną firmą hostingową. Są to moje osobiste odczucia i doświadczenia z testowanymi firmami hostingowymi.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, abygo ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten wpis jako pierwszy.